Dijital Pazarlamada Video İçerik Nasıl Trend Haline Geldi?

by admin Şubat. 24, 17

Dijital pazarlama trendleri hızla değişirken markalar, sürekli yeni kanallar ve yeni metotlarla tanışıyor. Teknoloji, kullanıcıların beğenisini arttırmak için her an yeni teknolojiler, yeni fırsatlar ve yeni sosyal kanallar sunuyor.

Video pazarlama çok yeni bir strateji olmasa da, içeriğin kolay dolaşımı sayesinde artık dijital pazarlamada çok önemli bir yere sahip.

 

Video Pazarlama Trendi

Bir milyarı aşan kullanıcı sayısı ile her gün milyonlarca saat video izlemeye fırsat veren Youtube, video pazarlama platformlarının başında geliyor. Youtube izleyici trafiği, geçen yıldan bu yana yüzde 40’tan fazla artış gösterdi. Her gün çeşitli kanallardan yayınlanan video reklamlar, ürün tanıtım videoları, kurumsal videolar, vloglar… vb. içerikler artık daha fazla kullanıcıya ulaşıyor.

Buna ek olarak Facebook, Instagram, Periscope gibi farklı platformlar da gömülü videolar ve canlı yayın videoları da geniş bir kitleye sesleniyor.

Arama Sonuçlarında Video Reklamları

Video pazarlamanın popülerleşmesindeki en büyük etkenlerden bir tanesi de SERP yani “Arama Motoru Sonuç Sayfaları”nda video reklamların piyasaya sürülmesi. Google ve Bing gibi güçlü arama motorları, arama sonuçlarında video içeriği ön plana çıkaran bir algoritma test ediyorlar.

Büyük markalar, kobiler, ve istekli izleyiciler video içeriğe bu denli alışmışken, sosyal medya kanalları ve arama motoru sonuç sayfaları her aşamada izleyici fırsatlarını arttırırken, video pazarlama istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor.

2017 pazarlama trendlerinde rüzgarın hangi yönde estiğini artık bildiğinize göre, yelkenleri video pazarlamaya çevirmeye hazır mısınız?

 

 

 

Paylaş

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Yorum Yap