Video Pazarlama İle Doğru Kullanıcıyı Nasıl Etkileyebilirsiniz?

by admin Mart. 08, 17

Dijital dünya öyle bir yer ki, doğru mesajı doğru insanlara ulaştırmak için hem hızlı olmak, hem doğru hedefleme yapmış olmak, hem de doğru içerik kullanmak zorundasınız. Hal böyle olunca gözler etkileyici bir şeyler arıyor değil mi?

 

Bunu yapmanın pek çok yolu var ama en etkili olanı; video içerik. Markanız için tasarlayacağınız video içerik ile doğru kullanıcıları etkileyebilir ve güçlü bir pazarlama kampanyası yönetebilirsiniz. Ancak öncelikle yapmanız gereken bazı şeyler var.

1. Kitlenizi Tanıyın

Video pazarlama planınızı hazırlamadan önce, kimin için içerik tasarladığınızı bilmelisiniz. Bu da kitlenizi anlamak demektir.

İşe ilk olarak demografiyi netleştirmekten başlayabilirsiniz. İşletmenizi takip eden kitlenin yaş aralığı nedir? Kitleniz çalışıyor mu yoksa halen üniversitede mi? Bu sorularla ayrıntıları daraltarak detayları görebilir, işletmenizle ilgilenin kitleyi kişiselleştirebilirsiniz.

Bunu neden mi yapıyoruz? Çünkü hazırlayacağımız video içerikte kimlerin perspektifinden bakmamız gerektiğini bu şekilde öğrenebiliriz.

 

2. Kitleniz Nereye İçeriğiniz Oraya

Video pazarlama sürecinin ilk adımında kitlenizi analiz ettikten onlara bazı önemli sorular sormanız gerekir. Örneğin;

  • Neleri yapmaktan hoşlanırlar?

  • Hangi etkinlikleri tercih ederler?

  • Sosyal medyada kimleri takip ederler?

  • Ve en önemlisi: Neye ihtiyaç duyarlar?

Bu soruların cevabını bulduktan sonra artık video stratejinizi uygulamaya hazırsınız demektir. Kitlenizin ihtiyaçlarına en doğru şekilde cevap verecek video içerik için farklı tasarımlar hayata geçirebilirsiniz.

 

3.Mükemmel Video Pazarlama Stratejisi

Artık izleyicilerin kim olduğunu ve ne istediklerini bildiğimize göre, onları işletmenizle tanıştırmak için mükemmel bir video tasarlamaya hazırız.

Nasıl mı?

Şöyle ki bu aşamada en mühim unsur, yüksek çözünürlüklü videolar tasarlamak. Ayrıca, her şeyin hızlı bir akışa sahip olduğu günümüzde kimse uzun uzadıya bir içeriğe hapsolmak istemiyor. Dolayısıyla video içerik tasarlarken kısa sürede eğlenceli işler üretmeyi temel almalısınız.

Doğru kitleyi etkilemek için video üretiminde yapmanız gereken en akıllıca şey; izleyicilerin hikayesine dokunmak olacaktır. Unutmayın: hazırlayacağınız video onların ihtiyaçlarına göre tasarlanmalı ve bunu yaparken en kısa en eğlenceli yol tercih edilmelidir.

Siz de video pazarlama sürecinde başarının reçetesine sahip olmak istiyorsanız profesyonel ekibimizle tanışabilir, markanızın video serüvenini başlatabilirsiniz.

 

 

 

Paylaş

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Yorum Yap