Video Pazarlamaya Dair Bilmeniz Gereken Başarılı Taktikler

by admin Şubat. 27, 17

Video pazarlama günden güne yükselen ivmesiyle dijital sektöre damga vurmaya devam ediyor. Özellikle ünlü pazarlamacıların 2017 yılı için ön gördüğü istatistikler oldukça dikkat çekiyor.

Video içerik, tüketici trafiğinin %69’unu karşılarken mobil cihazlarda gösterilen video reklamlar, masa üstündekine oranla 5 kat daha hızlı büyüyor. Yakın bir zaman içinde video içeriğin %800 üzerinde dönüşüm sağlaması bekleniyor.

Peki video pazarlamayı doğru taktiklerle uygulamak için nelere dikkat etmelisiniz? 

  • Öncelikle, video içeriklerin merkezine hikayenizi koyun. Çünkü, sadece satışa odaklanan video içerikler, izleyicilerin ilgisini olumsuz yönde etkileyebilir.
  • Uzun video içerikler üretmek yerine 10 saniyelik kısa mesaj içeren video tasarımlara yönelebilirsiniz. Pek çok sosyal medya kanalı da video içerik için aynı stratejiyi uyguluyor.
  •  Videolarınızda uzun anlatımlar, yazılar ya da detay görseller kullanarak izleyicileri sıkmayın. Bunun yerine, kullanıcıları aydınlatmaya odaklanan. Bir konu hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra izleyicilerin videoda merak ettiği ya da kendi çıkarımlar yaptığı alanlar bırakın.
  • Video içeriğin, arama motoru dostu olduğunu biliyor olmalısınız. Videolarınızı İnternet mecralarına yüklerken kullanacağınız doğru anahtar kelimeler sizi rakiplerinizden üst sıralara taşır. SEO ile optimize edilmiş açıklamalar ve kısa tanıtımlarla video içerik Google, Bing ve Yandex gibi arama sonuçlarında iddialı bir yere sahip olmanızı sağlar.
  • Video içeriklerin sadece eğlence amaçlı olduğunu mu düşünüyordunuz? Aslında videolar etkili birer öğrenme ve eğitim aracıdır. Değişen eğitim sisteminde bireyin araştırması ve elde ettiği deneyimleri bireysel kazanımlara dönüştürmesi amaçlanır. Video izleyicilerinin %65’i görsel öğrenime yatkın bireylerdir. Dolayısıyla işletmeniz için video tasarımı yaparken aslında büyük bir kesime bilgi aktarımı gerçekleştirdiğinizi asla unutmamalısınız.

 

Video pazarlamaya dair profesyonel yardım almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Paylaş

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Yorum Yap