YouTube Çevrimdışı Oluyor Ve Boşluğu YouTube Go Dolduruyor

by admin Mayıs. 09, 17

Dev video ağı YouTube, kullanıcı deneyimini geliştirmek için sürekli olarak yeni yollar arıyor. Youtube Go ile şirket keşfettiği fırsatları değerlendiriyor.

Çevrimdışı video izlenimini hayata geçirmek için çalışan YouTube, belirli ülkelerdeki kullanıcıların bazı videoları çevrimdışı izlemeleri için kaydetmelerini sağlayan yeni bir uygulama başlattı.

Problem: İnternet Erişimi Kısıtlı Ülkeler

İnternet penetrasyonu düşük olan pek çok ülke var. Bu durum, İnternet tabanlı hizmetler için büyük bir sorun yaratıyor. Özellikle İnternet kısıtlamaları bulunan ve hizmetlerine erişmek isteyen kullanıcılar için dünya çapında lider olan YouTube, çalışmaya başlamış ve etkin bir çözüm bulmaya karar vermişti.

Kısa süre önce bu boşluğu azaltmayı amaçlayan bir mobil uygulama, YouTube Go’yu tanıttılar. Ve özellik, birçok insanın bağlantı sorunları ile karşı karşıya geldiği gelişmekte olan ülkelerde çok popüler hale geldi.

Çözüm: YouTube Çevrimdışı Modu | Youtube GO

YouTube Go, 2014 yılında piyasaya sürüldü ve YouTube’un çevrimdışı modu olarak veri problemine çözüm sunuyor. Gelişen mobil pazarlarda YouTube’u milyonlarca kullanıcıya ulaştırmak için düşük bağlantı ile video erişimine olanak sağlıyor.

Bu uygulama, aynı zamanda daha az veri kullanarak daha iyi öneriler ve sosyal deneyimler sunuyor.

Android ve iOS cihazlarda kullanılabilen YouTube Go, kullanıcılara bir videoyu daha sonra izlemek üzere kaydetme fırsatı veriyor. Video indirildikten sonra 48 saat uygulamada kalıyor. Ayrıca, kullanıcılara videoları indirmeden önce önizleme yapma, veri sınırı ve çözünürlük ayarları yapma ve yakındaki arkadaşlarıyla klipleri paylaşma şansı tanınıyor.

Şu an için uygulama Hindistan genelinde 15 ilde yüzlerce kullanıcı ile test edildi ve Pakistan’da da benzer bir test süreci başlatıldı. Önümüzdeki aylarda daha fazla kullanıcının kullanımına açılacak bu özelliğin, 2017 yılında epey yaygınlaşması bekleniyor.

Uygulama, hem içerik üreticileri hem de video izleyicileri için mükemmel bir alternatif olarak değerlendiriliyor.

Dijital video içerik tüketimine büyük bir eşitlik sağlayacak olan Youtube Go, dev teknoloji şirketleri için örnek olabilecek bir uygulama. Daha önce Facebook’un kendi sosyal ağı için buna benzer atılımlar yaptığına da şahit olmuştuk.

Video içerik dünyasından haberdar olmak için Videomax’ı takipte kalın.

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Yorum Yap