Youtube Reklamcılığı İle Markanızı Bilinir Kılın

by admin Şubat. 16, 17

Her ay 1 milyonluk aktif kullanıcısı bulunan Youtube, dijital marka reklamcılığı için müthiş bir fırsatlar sunuyor. Her şeyden önce Youtube reklamcılığı, çok kısa sürede çok geniş bir kitleye ulaşmanızı sağlıyor.

 

Dünya genelinde web kullanıcıları, her ay milyonlarca saatini video izlemeye ayırıyor. Video içerik sitesi olarak Dünya genelinde ilk sırada yer alan Youtube, arama sonuçlarında Google’dan sonra en büyük ikinci web sitesi olarak değerlendiriliyor.
Bu denli büyük etkileşim alanı sunan Youtube, pek çok markanın dijital pazarlama stratejisinde önemli yer kaplıyor. Küresel anlamda marka farkındalığını arttırmak isteyen işletmeler, Youtube reklamlarını kullanarak web sitelerine %20 organik trafik sağlıyor.

Youtube Reklamcılığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tüm dijital platformalarda olduğu gibi Youtube reklamcılığı da kendine has belli başlı stratejilere sahip. Temelde 4 farklı reklam türü bulunan Youtube’da dikkat edilmesi gereken ortak noktalar var.

  • Youtube reklamları 5 dakikanın altında olmalıdır. Etkili bir Youtube reklamı için tavsiye edilen video süresi 30 ile 40 saniye arasındadır.
  • Etkili bir YouTube reklamı için paylaşımlarınızı “Herkese Açık” tutun.
  • Youtube reklamlarının en-boy oranının 4:3 veya 16:9 olmasına özen gösterin.
  • Reklamlarınızı izletmek için bir kaç taktik kullanın: Mutlaka başlık ve açıklama koyarak başkalarının kolayca reklamınıza ulaşmasına yardımcı olun.
  • Kullanıcılar aradığında reklamınıza erişebilmesi için doğru anahtar kelime öbeği kullanın.
  • Youtube reklamcılığı için olmazsa olmazlardan biri Adwords hesabı. Youtube reklamını hesabınıza yükledikten sonra yaklaşık 4 günün ardından YouTube’da görünecektir.
  • Youtube reklamlarınızı, kampanya süreci içinde revize edip düzenleyebileceğinizi unutmayın.

Etkili bir Youtube reklamcılığı için kullanıcılarınızı tanıyın ve onların hoşuna gidecek marka hikayelerini reklamlarınızda kullanın. Video içeriğin güçlü bir konuma yerleşmesinde öncü olan Youtube reklamları ile siz de markanız için yenilikçi hedefler belirleyebilirsiniz.

Paylaş

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Yorum Yap